JAK ZAARANŻOWAĆ SYPIALNIĘ

2020-01-08
JAK ZAARANŻOWAĆ SYPIALNIĘ
Sypialnia jest miejscem w domu, którego najważniejszą cechą powinna być funkcjonalność, a więc miejsce to powinno sprawdzać się idealnie jako miejsce do wypoczynku. Idealna sypialnia powinna być cicha, nastrojowa oraz przytulna, za co odpowiadają w głównej mierze dodatki dekoracyjne, odpowiednio dobrane meble, oświetlenie oraz kolory. Podczas aranżacji sypialni warto kierować się tym, co się danej osobie podoba, jednak nie należy przy tym zapominać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym sypialnia z pewnością będzie dobrze spełniać swoją funkcję.

Projekt zabudowy i wystrój sypialni zależy przede wszystkim od wielkości pomieszczenia i potrzeb gospodarzy. Jeśli w tym pokoju zaplanujemy wiele schowków, wpłynie to korzystnie na wystrój pozostałych wnętrz, pozwoli bowiem skupić się w nich przede wszystkim na walorach dekoracyjnych.

Garderoba gdy nie da się urządzić jej w osobnym pomieszczeniu, spróbujmy wydzielić miejsce w sypialni. Łączenie pomieszczeń sypialni i garderoby jest rozwiązaniem chętnie stosowanym z uwagi na praktyczne walory unii obu powierzchni.

Ważnym elementem wyposażenia sypialni są meble. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się pojemna szafa oraz komoda. Warto również zdecydować się na dwa stoliki nocne, na których powinna znaleźć się lampka nocna.

Kolory w sypialni są ważne! Pamiętaj o odpowiedniej kolorystyce w sypialni unikaj jaskrawych kolorów, takich jak czerwony czy pomarańczowy. Zdecyduj się na jasne i delikatne. Świetnie sprawdzą się biele, beże i błękity. Takie kolory Cię wyciszą i wprowadzą w spokojny nastrój.

Toaletka, to bardzo ważna przestrzeń w wielu kobiecych domach. Jest to punkt przygotowań do wielu ważnych wyjść, jak i codziennego pójścia do pracy. Często zrobienie makijażu lepiej się uda w sypialni przy świetle naturalnym, niż w łazience przy oświetleniu sztucznym. Aktualnie bardzo dużo osób pracuje w domu, przy ograniczonej liczbie pomieszczeń, warto urządzić swój gabinet właśnie w sypialni. Ważne jest postawienie biurka blisko okna, aby zapewnić dopływ światła dziennego.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel